Memories of the Sword * koreai film * Ulbi

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

Kriszti007
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:43

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Kriszti007 » 2016.01.16. 19:10

Kedves Ulbi!
Most néztük meg anyukámmal közösen a filmet. Félig már láttam korábban, de most újra az elejétől nézve még jobb volt. Nekem nagyon-nagyon tetszett, de én elfogult vagyok a harcos filmekkel szemben, mert imádom nagyon. Bevallom, néztem volna még tovább. Kíváncsi lettem volna a lány további történetére, hogy a szép mosolyú fiúval együtt alakul-e az élete. Remélem, igen. :)
Annyira ismerős volt Yool, de nem tudtam először hová tenni. Aztán mikor utánanéztem, kiderült, hogy a 2PM tagja, csak nem ismertem fel. A Hong Yi-t/Seol Hee-t játszó lány pedig most a Cheese in the Trap-ben is játszik, amit már gyűjtögetek.

Nagyon köszönjük a munkádat, örülök, hogy a te fordításodban nézhettem meg ezt a remek filmet.
És hogy halmozzam az élvezeteket, most megyek a kardozós sorit fordítani. :)

Mosonyi Ferencné
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.12.31. 13:04

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Mosonyi Ferencné » 2016.01.24. 14:28

Kedves Ulbi!!
Nagyon szépen köszönöm, hogy lefordítottad ez a remek filmet. Lee Byung Hunt több sorozatban láttam már és nagyon jó színésznek tartom, mint ebben a filmben is nagyon nagyot alakított. A nézésével, mosolyával úgy tud hatni, hogy szinte ott van az ember.
Mégegyszer köszönöm ezt az izgalmas, de mégis szép 2 órát :)
Üdvözlettel: mamoca

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.01.27. 17:17

Kedves Ulbi!
Most néztük meg anyukámmal közösen a filmet. Félig már láttam korábban, de most újra az elejétől nézve még jobb volt. Nekem nagyon-nagyon tetszett, de én elfogult vagyok a harcos filmekkel szemben, mert imádom nagyon. Bevallom, néztem volna még tovább. Kíváncsi lettem volna a lány további történetére, hogy a szép mosolyú fiúval együtt alakul-e az élete. Remélem, igen. :)
Annyira ismerős volt Yool, de nem tudtam először hová tenni. Aztán mikor utánanéztem, kiderült, hogy a 2PM tagja, csak nem ismertem fel. A Hong Yi-t/Seol Hee-t játszó lány pedig most a Cheese in the Trap-ben is játszik, amit már gyűjtögetek.

Nagyon köszönjük a munkádat, örülök, hogy a te fordításodban nézhettem meg ezt a remek filmet.
És hogy halmozzam az élvezeteket, most megyek a kardozós sorit fordítani. :)
Kedves Kriszti!
Valahol azt írtad, hogy majd szilveszterkor nézitek meg, s mivel utána nem jelentkeztél, már azt gondoltam, hogy hú! nem tetszett. De most ugye írod, hogy később néztétek meg és mégis "bejött", megnyugodtam.
Igen, én is néztem volna még egy kicsit a lány fiú kettőst, jó lett volna még látni mondjuk azt, hogy pozitív irányba alakulnak köztük a dolgok. Aranyosak voltak együtt:

Kép
Kép
Kép

Xialongimnida azt mondta Yool-ra, hogy úgy néz ki, mint Rain, de mivel nem az, csakis Junsu lehet. Én meg írtam, hogy majdnem jó, csak nem Junsu, hanem a testvére Junho :D

Azt én is felfedeztem, hogy Hong Yi játszik a sajtos sorozatban, csak valahogy azzal a hajjal nem olyan szép, mint itt. Sőt azt mondanám, hogy itt gyönyörű, ott meg inkább furcsa.

Kép
Kép

Most egyvégtében sokat fogok fordítani. Utána viszont megjutalmazom magam egy csomó sorozattal. A te sárkányosod is közéjük tartozik :D
Kép

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016.01.27. 17:19

Nekem is nagyon tetszett ez a film....biztosan a gépen marad... :lol: :lol: :lol:

Kriszti007
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.12.31. 07:43

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Kriszti007 » 2016.01.27. 19:50

Kedves Kriszti!
Valahol azt írtad, hogy majd szilveszterkor nézitek meg, s mivel utána nem jelentkeztél, már azt gondoltam, hogy hú! nem tetszett. De most ugye írod, hogy később néztétek meg és mégis "bejött", megnyugodtam.
Igen, én is néztem volna még egy kicsit a lány fiú kettőst, jó lett volna még látni mondjuk azt, hogy pozitív irányba alakulnak köztük a dolgok. Aranyosak voltak együtt:

Xialongimnida azt mondta Yool-ra, hogy úgy néz ki, mint Rain, de mivel nem az, csakis Junsu lehet. Én meg írtam, hogy majdnem jó, csak nem Junsu, hanem a testvére Junho :D

Azt én is felfedeztem, hogy Hong Yi játszik a sajtos sorozatban, csak valahogy azzal a hajjal nem olyan szép, mint itt. Sőt azt mondanám, hogy itt gyönyörű, ott meg inkább furcsa.

Most egyvégtében sokat fogok fordítani. Utána viszont megjutalmazom magam egy csomó sorozattal. A te sárkányosod is közéjük tartozik :D
Ulbi! Szerintem olyan kardozós film nem létezik, ami nekem ne tetszene! Ahogy a harci ruhák is. Most emiatt is olvadozok, ahogy a SFD-t fordítom. Teljesen lenyűgöz. Remélem, veled is ugyanez történik majd, ha jutalomnézésen leszel. ;)

Junho-t most láttam hétvégén a Twenty c. filmben. Nagyon szépen mosolygott ott is. :) Persze remekül is játszott.
Hong Yi pedig valóban sokkal-sokkal szebb volt ebben a filmben.

Jó munkát kívánok neked és kíváncsian várom, mi lesz a következő fordításod!

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.01.27. 22:00

Mivel ebben a fórumban beszélgettünk plakátokról, aztán meg japán reklámokról, melyek tőlem távol álltak, úgy gondoltam, hogy most mutatok olyan reklámot, ami viszont nagyon tetszik. Ugyan nem ázsiai, hanem amerikai, de szerintem kihagyhatatlan :D

Kép

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:51
Tartózkodási hely: Győr

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016.01.27. 22:37

Jót nevettem a reklámon igazad van Ulbi! Mentem aludni Jó éjszakát mindenkinek! :lol: :lol:

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.01.27. 22:40

Kedves Ulbi!!
Nagyon szépen köszönöm, hogy lefordítottad ez a remek filmet. Lee Byung Hunt több sorozatban láttam már és nagyon jó színésznek tartom, mint ebben a filmben is nagyon nagyot alakított. A nézésével, mosolyával úgy tud hatni, hogy szinte ott van az ember.
Mégegyszer köszönöm ezt az izgalmas, de mégis szép 2 órát :)
Üdvözlettel: mamoca
Kedves Mamoca!
Nagyon szívesen!
Örülök, hogy tetszett. :D
Én két sorozatban láttam eddig a színészt, az IRIS-ben és az All In-ben, de mind a kettővel megvett, így nálam többször nézhetős sorozat mind a kettő.
Mélységesen egyetértek veled: nagyot alakított ebben a filmben (is), pedig a szerepe nem volt egyszerű, mert egy végtelenül összetett karaktert kellett bemutatnia. Káprázatosan sikerült neki.

Kép

Talán egy hete azt olvastam, hogy meghívást kapott az idei Oscar-díj átadóra, és személyében ő az első koreai színész, aki ilyen meghívást kapott. Azt még nem tudni, hogy milyen díjat fog átadni. Na, kíváncsi leszek :D

Kép
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.01.27. 22:44

Nekem is nagyon tetszett ez a film....biztosan a gépen marad... :lol: :lol: :lol:
Kata!
Szerintem ezt már írtad.
Bár nem baj, ha ezt többször megteszed. :D
Kép

Avatar
Ulbi
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:39

Re: Memories of the Sword

HozzászólásSzerző: Ulbi » 2016.01.27. 23:27

Ulbi! Szerintem olyan kardozós film nem létezik, ami nekem ne tetszene! Ahogy a harci ruhák is. Most emiatt is olvadozok, ahogy a SFD-t fordítom. Teljesen lenyűgöz. Remélem, veled is ugyanez történik majd, ha jutalomnézésen leszel. ;)

Junho-t most láttam hétvégén a Twenty c. filmben. Nagyon szépen mosolygott ott is. :) Persze remekül is játszott.
Hong Yi pedig valóban sokkal-sokkal szebb volt ebben a filmben.

Jó munkát kívánok neked és kíváncsian várom, mi lesz a következő fordításod!
Kedves Kriszti!
A Twenty ugyan már a gépemen figyel, de még nem láttam. Majd beleveszem a nagy mozizásba ezt is, sőt! más szemmel is nézem majd. :lol:
Kép

Azt azért nem mondom, hogy minden kardozós tetszik, de az tény, hogy szeretem az ilyen kardozós időkre eső történelmi filmeket. A vívás amúgy is közel áll hozzám, mert valamikor (régen, a múltban :D) tőrvívó voltan 7 éven át.
De ez csak az egyik fele a történetnek, mert én a hosszú hajú pasikért is megveszek, s bár szépek ezek a fiúk rövid hajjal is, de hosszú hajjal még szebbek.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

és még sorolhatnám

A fordításom jelenleg a Love Now sorozat további részeire korlátozódik. De talán a tavalyra tervezett filmjeimhez is hozzájutok valamikor.
Kép


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron