Night Flight * koreai film * cinke

A fansub csoport tagjai által ázsiai filmekhez készített feliratai.

Moderátorok: Vandi, doramaforever

doramaforever
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2014.12.28. 10:10

Night Flight * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: doramaforever » 2017.02.01. 19:26




Cím: Éjszakai repülés / Night Flight
Koreai cím: 야간비행
Rendező: Leesong Hee-Il
Filmbemutató: 2014. február 7.
Ország: Dél-Korea
Nyelv: koreai

Szereplők:
Kwak Si-Yang mint Yong-Joo
Lee Jae-Joon mint Ki-Woong
Choi Joon-Ha mint Ki-Taek
Kim Chang-Hwan mint Sung-Jin
Lee Ik-Joon mint Joon-Woo
Song Ji-Ho mint Jae-Yeon
Park Hyuk-Kwon mint nagy fiú
Kim So-Hee mint Ki-Woong anyja
Kim Hyun-Sung mint osztályfőnök

Történet:
Az Éjszakai Repülés (Night Flight) egyetemi felvételi vizsgákra készülő középiskolás diákokat állít a középpontba, köztük egy meleg fiút. Három fiú történetét követjük végig, akik jó barátok voltak amíg a középiskolába nem kerültek. Yong Ju a meleg és zárkózott srác és a megszállott manga rajongó Gi Taek között megmaradt a barátság, Gi Woong azonban eltávolodott tőlük és az iskola hangadó csoportjához csatlakozott. A dagi Gi Taek szüntelenül szenved a csoport fizikai bántalmazásai miatt, majd amikor megtudja, hogy barátja meleg, átáll az agresszív csoporthoz, elárulva nekik Yong Ju titkát. Azt állítja, barátja évek óta szerelmes Gi Woongba...
A rendező, Leesong Hee-il, akinek No Regret c. alkotását biztosan sokan látták, ezúttal sem felejtkezik el a társadalomrajzról és -kritikáról: fájdalmas képet fest a középiskolákban tapasztalható agresszióról, kiközösítésről, az egyszülős családokban felnövők nehézségeiről, az osztálykülönbségekről, a befolyásos családi háttérrel rendelkező srácok és körükben szédelgők többiekkel szembeni fizikai és lelki terrorjáról, amelyben a gyengék vagy behódolnak, vagy újra és újra megaláztatásokat kell elszenvedniük. Jól látszik, hogy a tanárok tudomást sem vesznek a helyzetről. Ebben a közegben egy meleg fiú persze elkerülhetetlenül válik a többieknél is kiszolgáltatottabbá. Én pedig ünnepélyesen megemelem a kalapomat Leesong Hee-il előtt, mert nemcsak a No Regret, hanem a Night Flight esetében is képes volt pozitív üzenetet közvetíteni.

Fordította: cinke
Lektorálta: biri66 és pepinke1
Csatolmányok
Night Flight 2014.rar
(21.81 KiB) Letöltve 845 alkalommal.

doramaforever
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2014.12.28. 10:10

Re: Night Flight

HozzászólásSzerző: doramaforever » 2017.02.01. 19:27

Jó szórakozást kívánunk a filmhez :)

csilla0602
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.12.31. 08:30

Re: Night Flight * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: csilla0602 » 2017.02.01. 20:42

Kedves Cinke, Biri és Pepinke! Köszönöm szépen a film fordítását.

Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2014.12.31. 10:53
Tartózkodási hely: Balaton

Re: Night Flight * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2017.02.01. 22:33

Kedves Cinke!
Ritkán csinálok olyant, hogy megnézem a film végét a film első fele után -, de bevallom, hogy most megtettem. ... valahogy nehéz volt ennyi "terrort" megemészteni, s reméltem, hogy nem lesz teljesen tragikus a vége.
Nem egy könnyű film, de számítottam rá. Nem lehet "akármikor" megnézni, de időnként a szépen filmezett jelenetek - mint a szélkerekes-kerékpáros-naplementés - oldja a feszültséget, és ad némi reményt, de a "tanár?" kiakasztott.

(Már a hétvégén begyűjtöttem tőled. Köszönöm.)

A No Regret is mély nyomokat hagyott bennem - elsősorban az "állami gondozottak" jövőjét illetően. Ekkor lett nagy kedvencem Kim Dong-wook. 8-)
Köszönöm a munkát!

cinke
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2016.06.30. 21:15

Re: Night Flight * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: cinke » 2017.02.03. 08:22

Kedves Cinke, Biri és Pepinke! Köszönöm szépen a film fordítását.
Kedves Csilla, szívesen. Bízom benne, hogy tetszeni fog, ha lehet itt ezt a szót használni.

cinke
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2016.06.30. 21:15

Re: Night Flight * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: cinke » 2017.02.03. 09:49

Kedves Cinke!
Ritkán csinálok olyant, hogy megnézem a film végét a film első fele után -, de bevallom, hogy most megtettem. ... valahogy nehéz volt ennyi "terrort" megemészteni, s reméltem, hogy nem lesz teljesen tragikus a vége.
Nem egy könnyű film, de számítottam rá. Nem lehet "akármikor" megnézni, de időnként a szépen filmezett jelenetek - mint a szélkerekes-kerékpáros-naplementés - oldja a feszültséget, és ad némi reményt, de a "tanár?" kiakasztott.

(Már a hétvégén begyűjtöttem tőled. Köszönöm.)

A No Regret is mély nyomokat hagyott bennem - elsősorban az "állami gondozottak" jövőjét illetően. Ekkor lett nagy kedvencem Kim Dong-wook. 8-)
Köszönöm a munkát!
Kedves Blackfield, az ismertetőben írtam, hogy a No Regrethez hasonlóan pozitív az üzenet. :)
A történet minden részlete súlyos kérdéseket villant fel, ezért is gondolom, hogy korántsem csak meleg filmről van szó. Hee-il annál sokkal széles látókörűbb, mintsem hogy megállna a melegek problémáinak bemutatásánál.
Talán egyetlen gyengéje a filmnek, hogy túlzottan sok érzékeny pontot igyekszik belesűríteni ebbe a nem sokkal több, mint két órába, emiatt egy-egy kérdés csak villanásnyi időre jelenik meg, s a nézőre van bízva a jelenség továbbgondolása. Mégsem érzem ezt hibának: aki figyelmesen szemlélődik, hajlandó elgondolkodni, ezekből a jelzésekből is ért. Feltételezem, hogy a koreai nézőknek még nálunk is jóval többet mond.
A fordítás miatt én többször is megnéztem. Elsőre persze magyar felirat nélkül, és már abból is látszott, hogy nem csupán egy meleg kamasz története ez. Minden újabb megnézés további, korábban alig érzékelt elemre világít rá.

Avatar
biri66
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.02.15. 10:29

Re: Night Flight * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: biri66 » 2017.02.05. 17:33

Kedves Cinke!

Kitűnő filmre hívtad fel a figyelmet ezzel a választásoddal. Köszönöm a blogodba írt ismertetőt is, nagyon tetszett.

Valóban kemény társadalomkritika. Az iskolai élet egy miniatürizált léte a társadalomnak, így aztán a diákokon is lecsapódik az a fajta agresszió, képmutatás és önkényeskedés, ami az egész társadalmat áthatja.
Elszomorító a tanárok viselkedése, ahogy szemet hunynak az iskolai erőszakoskodások, zaklatások felett, holott tudnak róla. De számukra csakis a tanulás a szent, az eredmények számítanak, semmi más. Van olyan tanár, aki még tovább is szítja a kiközösítést.

A diákok hozzáállása szintén elgondolkodtató. Más alkotásokban is megfigyeltem, hogy az áldozat és az erőszakoskodó szerepe időnként felcserélődik. Az, aki korábban áldozat volt, később ugyanolyan kéjesen aláz meg másokat, mint ahogy azt vele tették.

Ez tényleg nem csak egy "melegfilm". Sokkal több a mondanivalója annál, minthogy legyünk elfogadottabbak a másságot illetően.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ ~
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends ~
Eight Days, Assassination Attempts against King Jeongjo ~ Sisyphus: The Myth

Our Slightly Risque Relationship (+26 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (91 db)
http://birikorea.blogspot.com/

andingo
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.01.01. 15:38

Re: Night Flight * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: andingo » 2017.02.07. 16:45

Ó, hát így nem jutok én sosem a megnézendő listám végére :lol: (1-2fordítónak ajánlottam már, hogy menjenek szabira :mrgreen: )
Elolvasom az ajánlásokat, beszélgetéseket, felvillanyoznak dolgok stb és csak lépkedek az oldalakon újabb és újabb gyöngyszemekre bukkanva. Köszönöm Cinke a fordítást, Birinek és Pepinkének a segítséget.

Darinka
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.01.02. 15:09

Re: Night Flight * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: Darinka » 2017.02.07. 18:43

Köszönöm szépen.

cinke
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2016.06.30. 21:15

Re: Night Flight * koreai film * cinke

HozzászólásSzerző: cinke » 2017.02.07. 20:00

Kedves Cinke!

Valóban kemény társadalomkritika. Az iskolai élet egy miniatürizált léte a társadalomnak, így aztán a diákokon is lecsapódik az a fajta agresszió, képmutatás és önkényeskedés, ami az egész társadalmat áthatja.
Elszomorító a tanárok viselkedése, ahogy szemet hunynak az iskolai erőszakoskodások, zaklatások felett, holott tudnak róla. De számukra csakis a tanulás a szent, az eredmények számítanak, semmi más. Van olyan tanár, aki még tovább is szítja a kiközösítést.

A diákok hozzáállása szintén elgondolkodtató. Más alkotásokban is megfigyeltem, hogy az áldozat és az erőszakoskodó szerepe időnként felcserélődik. Az, aki korábban áldozat volt, később ugyanolyan kéjesen aláz meg másokat, mint ahogy azt vele tették.

Ez tényleg nem csak egy "melegfilm". Sokkal több a mondanivalója annál, minthogy legyünk elfogadottabbak a másságot illetően.
Ez a film bizonyítja, hogy érdemes keresgélni. A sok tucatáru között - bocs! - értékes, számunkra, Dél-Korea iránt érdeklődők számára igencsak érdekes alkotások bújnak meg, amelyeket a hivatalos exportőrők, Dél-Korea imidzsét a Hallyu segítségével fényesre simogatók persze nem nagyon mutogatnak.


Vissza: “Filmek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég